Przewodnik

Na plaży - Niechorze

Położenie: Państwo: Polska
Region: Zachodnie Pomorze
Miejscowość: Niechorze
➨ Zobacz także oferty z: Polska   -    Zachodnie Pomorze   -    Niechorze

Opis:
Szerokie piaszczyste plaże są oczywiście największą atrakcją wybrzeża. Liczne dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki , czy zjeżdżalnie, sprawiają, że nie będą się Państwo na niej nudzić.

Co pareset metrów znajdują się bazy ratowników wodnych, którzy bacznie obserwują plażowiczów i pilnują, by nikomu się nic nie stało. Będąc na plaży w Niechorzu można się przyjrzeć pracy rybaków. Na plaży znajdują się trzy mola, z których podziwiać możemy piękno tej części wybrzeża. W zachodniej części znajduje się latarnia morska, betonowa opaska chroni wysoki klif na którym znajduje się latarnia przed falami morskimi.

Foka Depka

Przy odrobinie szczęścia na wybrzeżu rewalskim można spotkać uroczą fokę o imieniu Depka. Najczęściej spotykana jest przy tarasie widokowym w Rewalu oraz w pobliżu latarni morskiej w Niechorzu. Pamiętajmy żeby nie zakłócać spokoju Depce!

Latarnia morska w Niechorzu

W Niechorzu na 22 metrowym klifie wybudowany został w 1866 roku wspaniały 45 metrowy zabytek architektury. Światło latarni można dostrzec z odległości ponad 36 km, dzieje się to za sprawą specjalnej żarówce o mocy 1000 W, jej moc jest 20-krotnie wzmacniana przez specjalny system pryzmatów. Z balkonu latarni można podziwiać wspaniałą panoramę.. ale to wszystko dopiero po pokonaniu 210 stopni :)

Molo w Niechorzu

W Niechorzu na plaży znajdują się trzy betonowe mola, po których wczasowicze chętnie spacerują i oglądają zachody słońca.

Baza rybacka w Niechorzu

Jedną z atrakcji Niechorza jest możliwość podglądnięcia pracy ludzi morza, czyli rybaków. Znajduje się tutaj baza rybacka z kilkoma malowniczo wyglądającymi kutrami. Po przypłynięciu łodzi z połowu możemy kupić świeżą rybkę oraz - jeżeli połów był udany i humory dopisują - posłuchać morskich opowieści z ust ludzi, którzy sami je przeżyli.

Jezioro Liwia Łuża w Niechorzu

Jezioro "Liwia Łuża" znajduje się cześciowo w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał "Liwka", który jest jednocześnie naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958 kiedy to dwóch turystów wypłynęlo z jeziora na pelne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąc przystań. Dziś Liwia Łuza jest rezerwatem ptactwa wodnego.

Autor: Magda
Źródło: Magda
Data publikacji: 2011-08-03 10:10:00
Wyszukaj ofertę
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji